6 mód amivel enyhítheted a kutya viszketését és szezonális allergiáját

(3 perces olvasmány)

kutya allergia

Összefoglaló: Ebben a blogban azt nézzük meg, hogyan állapíthatod meg, hogy a kutyának szezonális allergiája van, és mi az a 6 dolog, amivel segíthetsz kezelni az esetleges tüneteket és a viszketést.

Nyár… meleg időjárás, hosszabb esték, virágzó virágok, tisztább égbolt, és sajnos egyesek számára… allergia! A frissen vágott fű utáni tüsszögés néhányunk számára túlságosan is ismerős, de tudtad, hogy a kutyusod is hasonló reakciókkal küzdhet?

Ahogy a pollenek száma emelkedik, a kutya belélegezheti a hátsó udvaron vagy a séták során a gyomok, virágok, fák és a fű irritáló anyagát. Míg azonban mi emberek megbízható antihisztaminokért nyúlhatunk, a kutyus számára ez nem ilyen egyszerű.

Ráadásul szőrös barátod nem képes elmondani neked, ha allergiától szenved, ezért ebben a blogban azt nézzük meg, hogyan állapíthatod meg, ha kutyád küzd a pollenek ellen, és milyen 6 dolgot tehetsz, hogy enyhítsd az esetleges tüneteket.

A kutya szezonális allergiájának jelei

A kutyák szezonális allergiájának jelei nagyon hasonlóak az emberekéhez. Amikor a kutya kapcsolatba kerül egy kültéri allergénnel, például pollennel, az immunrendszere fenyegetésként azonosítja azt, ami riasztja a szervezetet a védekező mechanizmusok beindítására. Ezek a következőkként jelentkezhetnek:

  • Mancsnyalás
  • könnyező szemek
  • Orrfolyás
  • Tüsszögés
  • Viszketés
  • Érzékeny bőr
  • A bőr rágása vagy vakarása

Ha a fenti jelek bármelyikét észleljük, akkor itt az ideje cselekedni!

Mit tehetünk, ha a kutya szezonális allergiával küzd?

1. Fürdessük meg a kutyát

A viszketés mielőbbi enyhítése érdekében a kutya fürdetése a leghatékonyabb megoldás. Használjunk kifejezetten kutyák számára kifejlesztett sampont, hogy segítsünk megnyugtatni a bőrt.

Az allergiaszezonban hetente 1-3 alkalommal megfürdethetjük kutyánkat, de ügyeljünk arra, hogy ne mossuk túl, mert ez kiszáríthatja a bőrét, ami szintén viszketést okozhat.

A fürdetés közben próbáljuk meg nedves törülközővel átdörzsölni kedvencünk, hogy a polleneket kiszedjük a szőréből.

2. Ágyneműk és szőnyegek mosása

Bárhol is alszik vagy hűsöl a kutya, győződjünk meg róla, hogy az ágyneműt rendszeresen mossuk, hogy megakadályozzuk a pollenek vagy más irritáló anyagok felhalmozódását, mivel az allergének befészkelhetnek ezekbe az anyagokba.

A kutyaágyneműt hetente egyszer érdemes kimosni, az esetleges szőnyegeket pedig gyakran porszívózni. Vannak nagyszerű porszívók beépített allergiaszűrőkkel, amelyeket kifejezetten arra terveztek, hogy eltávolítsák az irritáló anyagokat az otthonunkból. Érdemes lehet megnézni őket.

3. Egészséges étrend fenntartása

Ha négylábú barátod szezonális allergiával küzd, akkor kiemelten fontos, hogy az immunrendszerük optimálisan működjön. Az egészséges étrend és testsúly fenntartása segít az immunrendszer optimális működésében. Érdemes megfontolni, hogy étrendjüket kutyusoknak készített multivitaminokkal vagy probiotikumokkal egészítsük ki!

4. Növeld meg a kutya Omega 3 bevitelét

Az Omega 3 segít enyhíteni és gyógyítani a gyulladásokat, így segíthet a kutya szervezetének a viszketés ellen, ami a szezonális allergia egyik leggyakoribb jele.

Az Omega 3 számos más előnyös tulajdonsággal is rendelkezik, például elősegíti az ízületek a szív- és érrendszer és a kutyus bundájának egészségét. A lazacolaj remek forrása az omega 3-nak, így érdemes lehet beépíteni a kutya étrendjébe.

5. Beltéri tevékenységek előnyben részítése

A legtöbb időjárási weboldal megjeleníti a pollenszámot. Érdemes ellenőrizni minden nap, és ha a pollenszám szuper magas, érdemes lehet megfontolni, hogy a kutyust bent tartsuk, attól függően, hogy mennyire súlyosak az allergiás reakciói.

Járjunk utána, hogy van-e a környéken fedett kutyapálya vagy kutyamedence, vagy játsszunk és gyakoroljunk velük a házban.

6. Légszűrők cseréje

Ha nyáron légkondicionálót használsz, akkor győződj meg róla, hogy rendszeresen cseréled a szűrőt, hogy csökkentsd a levegőben lévő allergének számát, amelyeket a kutyus belélegezhet, amikor bent van.

Ha a kutyus nagyon szenved, akkor érdemes megfontolni egy nagyhatékonyságú levegőtisztító beszerzését is. Ezeket úgy tervezték, hogy a levegőben lévő pollen akár 99 százalékát is eltávolítsák az otthoni levegőből. Ha elhelyezünk egy ilyet a kutya fő tartózkodási helyiségében, az segíthet abban, hogy a levegő tartósan mentes legyen irritációt okozó anyagoktól.

Végső gondolatok

A szezonális allergia senki számára sem kellemes, és gyötrelmes lehet látni, hogy szeretett négylábú barátunk küzd az allergiával.

A fenti tippek segíthetnek enyhíteni a problémákat. Ha nagyon aggasztó a kutya allergiás reakciója, akkor jelentkezz be az állatorvoshoz egy allergiatesztre, hogy megállapíthasd a pontos okot, és cselekvési tervet készíthessen.

Pár egyszerű lépés enyhítheti az allergiás panaszokat, így mindketten élvezhetitek az együtt töltött időt a szabadban.

Köszönjük, hogy elolvastad.