Miért dörzsöli a kutyám a fenekét a padlóhoz?

(4 perces olvasmány)

Tartalom: „A kutyám húzza a fenekét a padlón!” – Ne aggódj, kedves állattartó barátom, ebben a blogban megismerheted, miért teszik ezt a kutyák. Kiderítjük a lehetséges okokat, amelyek miatt néha így viselkednek, és bemutatjuk, hogyan segíthetsz megoldani ezt a problémát…

Miért dörzsölik vagy vonszolják a kutyák a feneküket?

Először is, ha a kutya a hátsó végét a padlón dörzsöli vagy húzza, akkor általában mindig érdemes felkeresni az állatorvost, mivel ez gyakran a kutya kellemetlenségének vagy akár fájdalmának a jele. A lehetséges okok, amiért kutyád a fenekét a padlón húzza, a következők lehetnek;

Lehet, hogy eltömődöttek a bűzmirigyek

Minden kutyának két kis bűzmirigy található a fenekénél. Amikor a kutya kakil, ezek a mirigyek egyedi szagú folyadékot bocsátanak ki, amely arra szolgál, hogy jelezze a többi kutyának a területét (ezért szeretik általában megszagolni!) Amikor ezek a kis bűzmirigy zsákok eltömődnek vagy megsérülnek, a kutya a padlón szánkozhat, hogy enyhítse a kellemetlen érzést, és bízik abban, hogy észreveszed és segíteni tudsz neki!

Vidd el őket állatorvoshoz, aki diagnosztizálja és kezeli az esetleges károsodást, vagy egyszerűen csak segít feloldani a dugulást a kutyusod számára.

Irritálja őket egy új termék

Milyen új higiéniai termékekkel, tisztítószerekkel, spray-kkel vagy illatokkal kerültek kapcsolatba az utóbbi időben? Lehet, hogy ezek valamelyik okozza a problémát.

Ha szoktad vinni kutyakozmetikushoz, kérdezd meg őket is, hogy változott-e valami a termékcsaládjukban, mivel lehet, hogy kedvenced azért szánkázik, mert irritációt tapasztal.

Lehet, hogy a kutyus férges

A férgek és más paraziták irritálhatják a kutya végbélmirigyeit. A kutyatartás elengedhetetlen része, hogy rendszeresen féregtelenítő kezelést biztosítsunk a kutyának. Ez megvédi a kutyát, az otthonodat, és a családodat a kutyák különböző betegségektől és fertőzésektől.

Konzultálj állatorvosoddal arról, hogy melyik a legjobb kúra a kutyusod számára, mivel többféle megelőzési módszer áll rendelkezésre az injekciós és tablettás formáktól kezdve a helyileg alkalmazható kezelésekig.

A hatékony, rendszeres bolhamegelőzés szintén létfontosságú kedvenced egészsége szempontjából. Az ehhez hasonló megelőző intézkedések segíthetnek megakadályozni, hogy a kutyus anális bűzmirigyei begyulladjanak. Így kedvenced búcsút mondhat a kellemetlen érzésnek és a szánkázásnak.

Hiányzik a rost az étrendjükből

A kutya székletének állagát és alakját befolyásolhatja a táplálékkal bevitt rostok mennyisége. A rostok segíthetnek a bűzmirigyek hatékony és megfelelő ürítésében. Az ideális kutyatápláléknak 2-5% rostot kell tartalmaznia (de nem haladhatja meg a 10%-ot). Azt mondják, hogy sok kutya nem kap elegendő rostot a tápjában. Próbáljunk meg apróra vágott vagy reszelt sárgarépát, vagy egy marék áfonyát, feldarabolt almát (mag nélkül!) vagy főtt édesburgonyát tenni a tálba, hogy segítsük a napi rostbevitelüket. Azonban, ha biztosra szeretnénk menni, a bűzmirigy és gyomor egészség termékünk kifejezetten úgy lett összeállítva, hogy a megfelelő rostbevitel mellett támogassa a bűzmirigyek egészséges működését és a gyomor optimális működését. Ez a célzott megoldás segíthet, hogy kedvenced emésztése kiegyensúlyozott és egészséges maradjon minden nap.

Lehet, hogy ételallergiájuk van

Ha nemrégiben megváltoztattad a kutya eledelét, vagy valami új dolgot vezettél be az étrendjébe, ez kellemetlen reakciót okozhatott, és így a bűzmirigyek begyulladását vagy irritációját okozhatta.

Mindig egyeztessünk az állatorvossal

Ha a kutya húzza a fenekét a padlón, feltétlenül vizsgáltasd meg az állatorvossal, mielőtt magad vonnád le a következtetéseket. Csak egy képzett, szakképzett és jó hírű állatorvos tudja pontosan megállapítani, hogy mi az oka annak, hogy a kutya a fenekét a padlón vonszolja.

Köszönjük, hogy elolvastad.